T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AMASYA / HAMAMÖZÜ - Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi

Haberler

May

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı boyunca okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin yapmış olduğu etkinliklerin, projelerin ve yarışmaların yer aldığı okul bülteni 3. Sayısı yayınlandı. 

 

Okulumuz Müdürümüz Erdoğan Şenol'a, öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür 

May

Kaymakamımız Özgür KAYA, Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması kapsamında,okullarımızın uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle okulumuz yönetici ve öğretmenleri ile telekonferans yöntemiyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Öğretmenlerimizden uzaktan eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakamımız, öğretmenleri  talep ve sorunlarını da dinledi. Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilere yönelik yapılabilecek alternatif çalışmalar değerlendirildi.

Nis

8. ve 12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE UZAKTAN (ON-LİNE) DENEMELERİMİZ BAŞLIYOR    İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelindeki tüm 8. sınıf, 12. sınıf  ve 12. sınıftan mezun olup Halk Eğitim Merkezlerimizdeki öğrencilerimizi bir üst kademeye geçişte girecekleri sınavlara hazırlamak amacıyla bilgisayar üzerinden uzaktan (on-line) deneme sınavları hazırlamış bulunuyoruz. www.amasyamem.karnemiz.com adresinden 8. ve 12. sınıflardaki öğrencilerimizin ücretsiz ulaşacakları deneme sınavları, koronovirüsle mücadele tedbirleri kapsamında evde kalan öğrencilerimizin motivasyonunu yükselterek girecekleri sınavlara hazırlanmaları ve desteklenmeleri amaçlanmaktadır.

 

    İlimiz genelindeki 9.916 öğrenciye hizmet sunacak olan on-line deneme sistemi, hafta sonları sabah saat 09.00'dan akşam 23.00'e kadar erişime açık olacaktır. Cumartesi günleri, 8. sınıf  LGS hazırlık sınavı ile 12. sınıflar TYT hazırlık sınavları; Pazar günleri de yine 12. sınıf öğrencilerimiz AYT hazırlık sınavlarına katılabileceklerdir. www.amasyamem.karnemiz.com adresine girerek ulaşabilecekler. Bu saatler arasında öğrencilerimiz günlük yaşamlarındaki programlarını aksatmadan istedikleri vakitte sisteme girerek soruları çözecek, hatta ihtiyaç duyduklarında ara verip gün içerisinde sınava kaldıkları yerden, devam edebilecekler. 

 

    Sistemin bir önemli özgünlüğü ise sınavını tamamladıktan sonra öğrencinin doğru ve yanlış cevaplarını anında görebilmesinin yanı sıra yanlış cevapladığı soruların üzerine tıkladığında ilgili sorunun doğru cevabının ve çözümünü anlatan bir çözüm videosunun anında izlenebilecek olmasıdır. Bu özellik öğrencinin öğrenme eksikliğini tamamlamada ve konunun tekrar etmeye katkı sağlayacaktır.

 

    İlk sınav önümüzdeki hafta sonu 18 Nisan 2020 LGS-TYT ve 19 Nisan 2020 AYT yapılacak olup uzaktan (on-line) deneme sınavlarımızın alt yapısı, öğrencilerimizden gelen görüş ve öneriler doğrultusunda güncellenecektir. Daha sonraki 10 hafta sonunda belirtilen program dahilinde öğrencilerimize sınavlara hazırlıkta yardımcı olması için düzenli olarak uzaktan (on-line) deneme sınavları ücretsiz olarak sunulacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                        Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU

                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

Nis

100.yılında 23 Nisan bu yıl çoook neşeli olacak. 23 Nisan için hazırladığın bir şarkıyı veya şiiri videoya çek,TRT'ye gönder. Tüm Türkiye seni TRT ekranlarından izlesin.

Mrt

Mrt

Okulumuzda virüslere karşı korunma amaçlı Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında dejenfeksiyon işleri yapılmaya başlanmıştır. 

Mrt

Okulumuz Müdürü Erdoğan Şenol tarafından öğrencilerimize EBA kullanım eğitimi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 16-20 Mart tarihlerinin öğrencilerimize tatil edilmesi ve 23-27 Mart tarihlerinde EBA üzerinden uzaktan eğitim verilmesi kararından dolayı öğrencilerimize EBA eğitimleri verildi. 

Mrt

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personeli tarafından okulumuz öğretmen ve öğrencilerine afet ve acil durumlarla ilgili bilgilendirme eğitimleri verildi. Eğitimin ardından ilçemizde bulunan İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerinin katılımlarıyla tatbikat yapıldı. 

Mrt

HAMAMÖZÜ EMNİYET AMİRLİĞİ TRAFİK PERSONELİ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERİMİZE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ.

Mrt

Okulumuz Kültür ve Edebiyat Kulübü danışman öğretmeni Hatice ÖZSOYOĞLU rehberliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulüetkinleei kapsamında okul panosu hazırlandı. 

Mrt

Okulumuz öğretmenleri tarafından öğrencilerimize 'coronavirusu' hakkında bilgilendirme eğitimleri verildi. 

Mrt

Okulumuz Müdür Yardımcısı Emine ÇETİNKAYA başkanlığında disiplin kurulu toplantısı yapıldı. 

Mrt

İlçemiz Kaymakamı Sayın Özgür KAYA tarafından başlatılan kariyer günleri projesi kapsamında İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerine İlçe Emniyet Amiri Mustafa GÖNEN ve İlçe Jandarma Komutanı Oğuz SÖZAL tarafından jandarma ve polis meslekleri hakkında bilgiler verildi. 

Mrt

Okulumuz İmam Hatip Dersi Öğretmeni Mustafa Çakan rehberliğinde 10/AİH sınıfı öğrencileri tarafından Üç aylar panosu hazırlandı.

 

Mrt

Okulumuz Sivil Savunma kulübü danışman öğretmeni Muhammet Özün rehberliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında okul panosu hazırlandı. 

Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ederiz.