T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AMASYA / HAMAMÖZÜ - Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Gençlik Projeleri Destek Programı 2019-I Özel Çağrı kapsamında ADİL CANDEMİR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ Gençlik Topluluğu / Grubu adına başvurusunu gerçekleştirdiğiniz 38084  numaralı "15 TEMMUZUN İZLERİ PEŞİNDE" isimli proje teklifinizin Bakanlığımızca 1 desteklenmesi uygun görülmüştür.

Ara

Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak 10,11 ve 12.sınıf öğrencilerimizi kapsayan ‘´Üniversite Tanıtım Gezisi´´ düzenledik.

 

       Bir Eğitim-Öğretim yılını verimli geçirmek ve öğrencilerin ileride gitmeyi düşündükleri üniversiteleri daha iyi tanıtmak amacıyla 05.12. 2019 tarihinde  Okulumuz Müdürü Erdoğan Şenol'un organize ettiği ve müdür yardımcısı Emine Çetinkaya'nın sorumluluğunu üstlendiği; Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice ÖZSOYOĞLU'nunda görev aldığı Ankara ilindeki üniversitesitelerini kapsayan ‘´Üniversite Tanıtım Gezisi´´ni gerçekleştirdik.

      Gezide Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi gezildi. İlk önce Bilkent üniversitesine gidilerek üniversite ile ilgili tanıtım videosu izlendi ve üniversite rehberi tarafından amfiler, derslikler hukuk fakültesi spor salonları ve kütüphane hakkında bilgi verilerek üniversite gezildi. 

Daha sonra Gazi üniversitesi ana kampüsü gezildi. Gazi üniversitesi halkla ilişkiler görevlisi ve üniversite öğretmenleri tarafından tanıtım yapıldı. Daha sonra eğitim fakültesi, spor fakültesi,  tıp fakültesi, eczacılık fakültesi ve kütüphane gezildi. 

    Gezimizin son durak yeri Orta Doğu Teknik Üniversitesi oldu. Üniversite rehberi tarafından tanıtım yapıldı ve daha sonra fakülteler gezildi ve daha sonra Hamamözüne geri dönüş başladı.

      Gezinin sonunda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin simalarında tatlı bir tebessüm ve şirin bir gezi yorgunluğunun izleri fotoğraf karelerine yansıdı.

    İlçemiz Kaymakamı Sayın Özgür KAYA'ya gezi olanağı sağladığı için teşekkür ederiz. 

   Geziyi organize ettiği için Okul Müdürümüz Erdoğan Şenol'a ve geziye katılımları ve emekleri için Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hatice ÖZSOYOĞLU'na teşekkür ederiz. 

Ara

Okulumuz 10/İH sınıfı öğrencisi Ayşenur Arslan derslerin başarılı olmak için çabalaması, terbiyeli davranışlarından dolayı onur kurulu danışman öğretmeni Haydar GÜVEN ve üyeler tarafından Kasım ayı öğrencisi seçildi. 

Ara

Bugün 3 Aralık Engelliler günü… 3 Aralık günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir.

İnsanın kalbi sakat ve hasta olmasın, bütün engeller sevgiyle aşılır. 

SEVGİ VARSA ENGEL YOK

 

Ara

İl Emniyet Müdürlüğünün Narkotik Suçlarla Mücadele Birimi Personeli tarafından  Milli Eğitim toplantı salonunda öğretmenlerimize uyuşturucu maddeler ile ilgili eğitim verildi.

Eğitimde uyuşturucu maddelerin neler olduğu, belirtileri, etkileri ve alınacak önlemler hakkında bilgiler verildi. Özellikle öğrenciler arasında yaygın olan uyuşturucu maddeler hakkında önemli bilgiler verildi.

 

Ara

Okulumuz Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü danışman öğretmeni Haydar GÜVEN öğrencilerimize ve öğretmenlerimize diyabet hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi. Öğrencilerimizin diyabet hastalığında nelere dikkat etmesi gerektiği, nasıl beslenmeleri gerektiği ve diyabet hastalığında alınması gereken önlemlerden bahsederek öğretmen ve öğrencilerimizi bilgilendirildi.

Kas

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, okulumuzu ziyaret ederek Okul Müdürümüz Erdoğan Şenol ve öğretmenlerimizle biraraya geldi. Hamamözü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Erdal GÜRGİL ile İl Millî Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL'ün eşliğinde okulumuzda incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz, Okul Müdürümüz Erdoğan Şenol ve öğretmenlerimizden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.  Okulumuza yeni kurulan görsel sanatlar atölyesini ve konferas salonu gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz  daha sonra ğrencilerimizle sohbet ederek istekleri olup olmadığını sordu. 

Kas

Okulumuz öğrencilerine İlçe Emniyet Amirliği trafik personeli tarafından trafik eğitimi verildi ve yeni çıkan kanunları anlattı. Trafikte uyulması gereken kurallar, yayaların hakkları gibi günlük hayatta ihtiyaçlarına yarayacak konularla ilgili bilgilendirmeler verildi.

Kas

Okulumuz Müdürü Erdoğan Şenol başkanlığında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Şube Öğretmenler Kurulu toplantısı okulumuz öğretmenler odasında yapıldı.

Toplantıda sınıf rehber öğretmenleri tarafından öğrencilerimizin başarı durumları hakkında bilgi verildi, başarıyı artırmak için yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu ve proje ödev dağılımları yapıldı. 

Kas

Din Kültürü Ve AhlâkBilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı kapsamında kasım ayı toplantısı Hamit Kaplan Ortaokulu toplantı salonunda yapıldı. 

Kas

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdal GÜRGİL 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamak için okulumuz öğretmenlerini ziyarette bulundu. Kendilerine teşekkürlerimizi sunarız. 

Kas

Okulumuz Medeniyet ve Düşünce Kulübü danışman öğretmeni Yeliz FİLİZ rehberliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında okul panosu hazırlandı. 

Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ederiz. 

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri Hamamözü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk töreni ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  hazırlanan  24 Kasım Öğretmenler Günü Programına Kaymakamımız Özgür KAYA, Belediye Başkanı Fatih BAYRAKDAR,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda; günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Hacer SOYOCAK, emekli öğretmenler adına Sabri DOĞAN , İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal GÜRGİL günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaparken, konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un Öğretmenler Günü mesajı okundu. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında okullarında şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler şiir ve kompozisyonlarını okudular.Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Öğretmenler Günü Sinevizyon gösterisi katılımcılara gösterildi.

Kas

Okulumuzun kurum kültürünü oluşturmak, öğretmenler arası iş birliğini artırmak için öğretmenlerimiz 24 Kasım öğretmenler günü için düzenlenen yemekte bir araya geldi. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. 

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

 

Kas

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
(Atatürk)

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun,.