T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AMASYA / HAMAMÖZÜ - Adil Candemir Çok Programlı Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1 dönem karne töreni yapıldı. Törende okul müdürümüz Erdoğan Şenol öğrencilerimize yoğun bir dönem geçirdiklerini bu yüzden yarı yıl tatilinde dinlemelerini, eğlenmelerin ve ikinci döneme motivasyonu yüksek olarak gelmelerini istedi. 

Törende sosyal etkinliklere katılan öğrencilerimize katılım belgesileri ve onur kurulu tarafından seçilen çalışkan, okul araç-gereçlerine dikkat eden, okula devamlı olarak devam eden öğrencilerimize onur belgeleri verildi. Belgeleri öğrencilerimize sınıf rehber öğretmenleri tarafından takdim edildi.

İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi 

Ock

Kariyer Günleri Etkinliğinin ikinci konuğu Gümüşhacıköy İlçesi Cumhuriyet Savcısı Sayın İlker Bingöl oldu.İlker Bingöl öğrencilerimize yaşamından ve  savcılık mesleği hakkında bilgiler aktarırken;öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal GÜRGİL,ilçemize gelerek öğrencilerimize aktardığı bilgiler için Savcı İlker Bingöl'e teşekkür etti.

Etkinliğe Sayın Kaymakamımız Özgür Kaya'da katıldı. 

Ock

Kaymakamımız Özgür Kaya tarafından başlatılan proje kapsamında okullarımuz öğrencilerine konferans salonunda patlamış mısır ve meyve suyu ikramlariyla film izletildi. 

Ock

Okulumuz Müdür yardımcısı başkanlığında disiplin kurulu toplantısı yapıldı. 

Ock

Okulumuz öğrencilerinin, aileleri ve çevrelerini bilinçlendirebilmeleri için ilçemiz hastane personeli tarafında verem hastalığı hakkında bilgilendirme semineri verildi. Öğrencilerimizin verem hastalığı ile ilgili merak ettikleri konularda sorular sorulara seminer sona erdirildi. 

Ock

Okulumuz 9/AL sınıfı öğrencisi Şeyma AYDIN derslerinde ki başarısı, çabası, gayreti, saygılı davranışları ile aralık ayı öğrencisi seçildi. 

Ock

2020 yılına milli eğitim bakanlığı tarafından çocuklarımıza özel hazırlanan bir 'Eğitim Takvimi' ile başlıyoruz. Facebook ve İnstagram'dan @egitimtakvimi, Twitter'da ise @egitimtakvimi1 hesabından veya cep telefonu uygulamasından ulaşabilirsiniz. 

Ücretsiz uygulamayı indirmek için;

Android: https://bit.ly/2QyLyzs

 

iPhone: https://apple.co/2QagtTw

Ock

Okulumuzda Milli Savunma Üniversitesi personeli tarafından öğrencilerimize tanıtım yapıldı. 

Ock

Okulumuz Kültür ve Edebiyat Kulübü danışman öğretmeni Hatice ÖZSOYOĞLU rehberliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından Mehmet Akif ERSOY anma haftası etkinlikleri kapsamında okul panosu hazırlandı. 

Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ederiz. 

Ara

20-27 Aralık Mehmet Akif ERSOY anma haftası etkinlikleri yapıldı.

Okulumuz Kültür ve Edebiyat Kulübü danışman öğretmeni Hatice ÖZSOYOĞLU rehberliğinde kulüp öğrencilerimiz tarafından hazırlanan programda esarete boyun eğmeyen milletimizin milli mücadelesinin sembolü olan İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif ERSOY saygıyla anıldı.

Etkinlik Mehmet Akif ERSOY'un hayatını anlatan kısa bir sinevizyon gösterisi başladı ve daha sonra öğrencilerimiz tarafından Mehmet Akif ERSOY'un şiir seslendirildi.

 

Ara

Okulumuz öğrencilerine trafik kültürünü benimsetmek, trafik kurallarını öğretmek, okulların daha güvenli olmasını sağlamak amacıyla ilçe trafik amirliği tarafından verilen eğitim sonrası belgeleri verildi. 

Ara

Yerli Malı Haftası heyecanı başlıyor. Aralık Ayının 12-18 tarihleri arasında  Yerli Malı Haftasının amacı özellikle okullarda çocuklara yerli malı üretimi ve tüketiminin önemi hakkında bilgilendirmeler yapılmakta, tutumlu olma alışkanlığı da aşılanmaya çalışılmaktadır.

Okulumuz kooperatif kulübü danışman öğretmenleri Tülay TERYAKİOĞLU ve Yaşar Orkan rehberliğinde öğretmen ve öğrencilerimizle yerli malı haftası kutlandı. 

Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ederiz. 

Ara

Okulumuz Beden eğitimi öğretmeni İbrahim DUĞAN rehberliğinde Erkek Futsal takımımız 19.12.2019 Perşembe günü Gümüşhacıköy Hasan COCİ Anadolu Lisesi futsal takımı ile yapılan maçta yenildi.

 

Ara

Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı kapsamında Hamit Kaplan Ortaokulunda Aralık ayı toplantısı yapıldı.

 

Ara

Okulumuz sınıf öğretmenleri tarafından veli toplantısı yapıldı. Toplantıda öğrencilerin ders başarı durumları, devam devamsızlık durumları ve TYT-AYT sınavları hakkında velire bilgiler verildi. Velilerimize öğrencilerimizin ara karneleride verildi